3. Леон стана първият отбор, който дублира титлата в Мексико

Леон стана първият отбор, който дублира титлата в Мексико

Рафаел Маркес и компания изненадаха Пачука на реванша за първи път спечели Клаусура и Апертура заедно

Леон спечели шампионската титла на Мексико, след като победи с 2:0 Пачука след продължения и с общ резултат 4:3 триумфира с купата в първенството Клаусура. Тимът на Леон спечели титлата и в първенството Апертура, а сега става първият тим, който дублира титлата си в Мексико. Общо шампионското отличие е 7-о за отбора. Капитан на Леон е бившата звезда на Барселона Рафаел Маркес.

Първата среща в Леон домакините загубиха с 2:3 и се нуждаеха от победа с два или повече гола, за да триумфират. Тук правилото за голове на чужд терен не важи и при успех с 1:0 щяха да се изпълняват дузпи. Но в добавеното време на второто продължение Игнасио Гонсалес с глава вкара за 2:0 и осигури титлата на Леон.

В редовното време Мауро Босели се разписа за 1:0, който пък прати мача в продълженията. Домакините имаха няколко добри положения преди почивката, но Дитер Виля пропусна най-чистото.

След почивката гостите наложиха своя стил и при едно центриране на Едвин Ернандес дойде и първото попадение, дело на Босели.

Меси: Първата цел е изпълнена