3. Либертад и Универсидад де Чиле с реми в първия 1/4-финал за Копа Либертадорес (видео)

В бразилския сблъсък в Рио де Жанейро отборите на Васко да Гама и Коринтианс не успяха да си отбележат гол

Либертад (Парагвай) и Универсидад де Чиле (Чили) завършиха 1:1 в първия мач от четвъртфиналите в турнира за Копа Либертадорес. Виктор Касерес изведе домакините напред в резултата в седмата минута.

Плеймейкърът Густаво Лорензети изравни резултата в 55-ата минута. Отборът от Чили доигра последните минути с 10 души на терена, след като червен картон получи Емилио Ернандес.

В бразилския сблъсък в Рио де Жанейро отборите на Васко да Гама и Коринтианс не успяха да си отбележат гол. Срещата се игра при проливен дъжд. Гол на Александро от Васко да Гама беше отменен заради засада в 71-ата минута.

Това бе мач между двата най-успешни клуба в Бразилия за миналия сезон. Коринтианс спечели титлата, а Васко да Гама - Купата на страната и е вицешампион.

Останалите два мача от четвъртфиналите Бока Хуниорс (Аржентина) - Флуминензе (Бразилия) и Велес Сарсфийлд (Аржентина) - Сантос (Бразилия) са по-късно днес. Реваншите са след седмица.