3. Либертад смаза Сан Мартин за Копа Либертадорес

Либертад смаза Сан Мартин за Копа Либертадорес

Парагвайският Либертад стигна до пълен обрат и разгром с 5:1 срещу перуанския Универсидад Сан Мартин в среща от груповата фаза на Копа Либертадорес

Парагвайският Либертад стигна до пълен обрат и разгром с 5:1 срещу перуанския Универсидад Сан Мартин в среща от груповата фаза на Копа Либертадорес. Херман Алемано даде преднина на гостите от Универсидад в 5-та минута, но Родриго Рохас, Анхел Оруе и Мануел Масиел вкараха за Либертад до почивката. През второто полувреме Виктор Аяла и Омар Пусо оформиха изразителната победа за домакините, които са лидери в група 1 със седем точки. Втори е Универсидад с една точка пасив, а последните две места заемат колумбийският Онсе Калдас и мексиканският Сан Луис.

Франсиско Торес вкара от дузпа в 44-та минута, а Антонио Саласар добави втори гол в 67-та за победа на мексиканския Чиапас над еквадорския Емелек. За гостите точен беше Менендес в 70-та минута. Резултатът от мача във вторник изкачи Чиапас на първо място в група 6 със седем точки от три мача, докато Емелек остана на третата позиция с четири точки. На второ място е шампионът от миналата година Интернасионал от Бразилия, а последен е боливийският Хорхе Вилстерман.