3. Луис Суарес вече е голмайстор №1 на Уругвай

Луис Суарес вече е голмайстор №1 на Уругвай

Нападателят на Ливърпул подобри рекорд при 8:0 над Таити

Луис Суарес вече е голмайстор номер 1 в историята на националния отбор на Уругвай, след като се разписа два пъти при разгрома над Таити с 8:0 в мач от турнира за Купата на конфедерациите вчера.

Нападателят на Ливърпул се появи в игра в 69-та минута и отбеляза своя 35-ти и 36-ти гол за Уругвай в последните 10 минути на срещата, като по този начин изпревари Диего Форлан на върха на голмайсторската листа, въпреки че е само на 26 години.

Започналият като титуляр Абел Ернандес вкара четири гола, а по един за крайното 8:0 добавиха Лодейро и Перес. По този начин южноамериканците си осигуриха второто място в група В и на полуфиналите на турнира ще срещнат домакина Бразилия.

Таити пък приключи първото си участие на голям футболен форум с 24 допуснати гола в три мача и само един отбелязан.

В другия мач от групата вчера Испания победи Нигерия с 3:0 след два гола на Жорди Алба и един на Фернандо Торес.