3. Мали постигна важна победа над Гвинея (видео)

Мали постигна важна победа над Гвинея (видео)

Гара Дембеле влезе в игра за малийците през втората част

Отборът на Мали постигна важна победа в мач от турнира за Купата на Африканските нации. Малийците се наложиха с минималното 1:0 над Гвинея, а това бе първи двубой и за двата отбора от група „D”.

Още преди да изтече първата минута на двубоя гвинейците можеха да открият но удар на Ибрахима Траоре бе отлично избит от вратаря на Мали. Последваха нови две добри възможности пред Гвинея. Първо, в 18-ата минута, изстрел с глава към вратата на малийците бе избит с блестящ плонж от техния вратар, а в 26-ата Бангура пропусна да отбележи, стреляйки покрай лявата греда.

Така се стигна до 30-ата минута, когато Мали успя да поведе, реализирайки първото си по-сериозно положение. Възможност да отправи изстрел се откри пред Бакайе Траоре, а ударът на футболиста влетя неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Гвинея. До края на първото полувреме и двата отбора не отбелязаха попадение и почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Мали.

През втората част гвинейците упорито търсеха начин да изравнят, но малийците се бранеха добре. В игра в 64-ата минута се появи бившият нападател на Левски Гара Дембеле. Футболистът не създаде нещо по-опасно пред противниковата врата, но все пак той и неговите съотборници съумяха да удържат преднината си и да грабнат ценната победа, която ги изравнява по точки с Гана. По-рано днес „черните звезди” надделяха с 1:0 над Ботсвана.