3. Мароко и Кабо Верде не излъчиха победител - 1:1

Мароко и Кабо Верде не излъчиха победител - 1:1

Мароко и Кабо Верде завършиха при резултат 1:1 сблъсъка помежду им от група „А” на турнира за Купата на Африканските нации. Двубоят се игра на стадион „Моузес Мобида” в Дърбан.

Равенството бе второ в групата и за отбора на Мароко, и за този на Кабо Верде. В първия си мач от групата мароканците завършиха при нулево реми срещу Ангола, докато тимът Кабо Верде приключи при резултат 0:0 срещу домакина Южна Африка.

Резултатът в днешния двубоя бе открит в 36-ата минута. Отборът на Кабо Верде първи достигна до гол, след като Райън Нелсен подаде към Платини, който не остави шансове на вратаря на противника и прати топката във вратата му. При резултат 1:0 в полза на Кабо Верде дойде и краят на първото полувреме.

Мароко все пак успя да изравни резултата през втората част. Това се случи в 79-ата минута, когато Юсеф Ел-Араби се разписа в мрежата на Кабо Верде след пас на Абделазиз Барада. При резултат 1:1 дойде и последният съдийски сигнал.

След изиграването на първите си два мача от група "А" и Мароко, и Кабо Верде имат по две точки. Лидер в групата е тимът на Южна Африка, който има 4 пункта, а на последното четвърто място е Ангола с 1 точка.