3. Масов бой след мач на Гремио (ВИДЕО)

Масов бой след мач на Гремио (ВИДЕО)

Гремио се класира за осминафиналите, неспортсменска проява на Люксембурго предизвика сбиване

Бразилският Гремио се класира за осминафиналите в най-авторитетния южноамерикански турнир Копа Либертадорес след драматично равенство 1:1 при гостуването на чилийския шампион Уачипато.

Гремио завърши на второ място в група 8 с 8 точки, колкото има и третия Уачипато, но по-добрата голова разлика на бразилците ги класира за фазата на елиминациите. Зе Роберто изведе Гремио в резултата в 33-а минута, а минута преди края чилийците изравниха с попадение на Мигел Асевал. Равенството обаче бе достатъчно за Гремио да продължи напред.

След последния съдийски сигнал двата отбора, типично по латиноамерикански, се сбиха, а в основата бетреньорът на Гремио и бивш наставник на Бразилия и Реал Мадрид - Вандерлей Люксембурго.

На път към тунела Люксембурго се подигра на своя колега - треньора на Уачипато Хорхе Пелисиер, за отпадането от турнира, което предизвика гнева на футболистите на Уачипато. Последва масово меле, в което се включиха играчи, треньори и нахлули на терена фенове на Уачипато. Чилийската полиция едва успя да усмири нажежените страсти.

"Люксембурго ни се подигра. Той направи жест с ръка, да отиваме на ваканция, което е неспортсменско", обясни ситуацията треньорът на Уачипато.

Другият отбор, който продължава напред от група 8, е бразилският гранд Флуминензе, който надигра Каракас (Венецуела) с 1:0 и завърши на първо място в групата с 11 точки. Единствения гол вкара Рафаел Собис в 53-ата минута.

На осминафиналите Гремио ще срещне колумбийския Индепендиенте, а Флуминензе ще играе с Емелек (Еквадор). В най-интригуващия осминафинал един срещу друг ще застанат носителят на трофея Коринтианс и аржентинският гранд Бока Хуниорс.

В група 2 изненадващо Тигре победи като гост Либертад (Парагвай) с 5:3 и се класира за осминафиналите. Тигре остана втори с 9 точки, а първи в групата завърши Палмейрас, също с 9 точки и по-добра голова разлика. В последния си мач Палмейрас загуби от Спортинг (Перу) с 0:1.