3. Мексико гледа към Бразилия след разгром над Нова Зеландия (ВИДЕО)

Мексико гледа към Бразилия след разгром над Нова Зеландия (ВИДЕО)

"Ацтеките" размазаха "кивитата" с 5:1 у дома

Националният отбор на Мексико направи огромна крачка към класиране за Световното първенство в Бразилия следващото лято, след като тази вечер спечели първия бараж срещу Нова Зеландия с убедителното 5:1. Срещата се игра на стадион "Ацтека", а реваншът в Нова Зеландия е следващата сряда.

Двубоят започна и премина почти изцяло под диктовката на домакините, а още в самото начало опасни изстрели на Агилар и Монтес не намериха вратата на "кивитата".

След ужасяващия първоначален натиск на "ацтеките", крепостта на новозеландците падна в 32-ата минута, когато Агилар бе точен след удар с левия крак от наказателното поле.

Натискът на Мексико продължи и в 40-ата минута Пеня продължи с глава центриране от корнер, топката стигна в Хименес, който отблизо също с глава не сбърка за 2:0.

Домакините излязоха още по-мотивирани в началото на втората част и още в 48-ата минута Пералта направи преднината им класическа след асистенция на Лаиюн.

Този гол поуспокои ситуацията на терена в следващите минути, но в последните 10 на мача нещата пред двете врати отново се изостриха. В 80-ата минута същата комбинация между Лаиюн и Пералта отново сработи за 4:0, а само 4 минути след това Рафа Маркес покачи на 5:0 след центриране на Ескобоса.

Все пак гостите съумяха да стигнат до почетно попадение, което едва ли им дава големи надежди за реванша. В 85-ата минута Фалон подаде отляво в пеналта на "ацтеките", където Джеймс засече красиво с гръб към вратата и прати кълбото в долния десен ъгъл на Муньос за крайното 1:5.