3. Мексико и Панама продължават на 1/4-финал в "Голд Къп"

Мексико и Панама продължават на 1/4-финал в "Голд Къп"

Панама направи 0:0 с Канада, а Мексико би Мартиника с 3:1

Панама и Мексико се класираха за четвъртфиналите на турнира в зона КОНКАКАФ - Голд Къп. В последния си мач от група "А" Панама направи равенство 0:0 с Канада и завърши на първо място с актив от 7 точки.

Мексико пък победи с 3:1 Мартиника. Голове на Марко Фабиан и Луис Монтес през първата част осигуриха солиден аванс на мексиканския тим. Кевин Парсемен намали изоставането на Мартиника от дузпа няколко минути преди почивката, но в последните секунди на срещата Мигел Понсе с удар отблизо оформи крайното 3:1 в полза на "трикольорите", които имат 6 точки в актива си на втората позиция в крайното класиране в групата.

Мартиника завършва на третото място с три точки и също има шанс да продължи в следващата фаза, в която се класират и двата най-добри трети от трите групи. Канада остана на последното място с една точка.