3. Меси и компания не можаха да вкарат на Саудитска Арабия (+ВИДЕО)

Меси и компания не можаха да вкарат на Саудитска Арабия (+ВИДЕО)

Аржентина се задоволи само с 0:0 в Рияд

Аржентина изненадващо не можа да вкара гола на Саудитска Арабия и контролата в Рияд завърши 0:0.

Водени от суперзвездите Лионел Меси и Серхио Агуеро, „гаучосите” играха много под своите възможности, като показаха липса на идеи как да преодолеят сгъстената отбрана на домакините.

В началото Меси стреля с параболичен удар след пас на Агуеро, но вратарят Абдула спаси.

Домакините имаха най-добрия шанс да се разпишат, но от чиста позиция Насер Ал-Шамрани стреля право в ръцете на Серхио Ромеро.

Саудитците дори вкараха, но голът им бе отменен. Сауд Кеараири центрира от пряк свободен удар и Ал Шалави засече с глава в мрежата на задната греда, но страничният рефер вдигна флага за засада.

Южноамериканците на два пъти бяха близо до гола пет минути преди почивката. Първо нисък удар на Пабло Сабалета бе спасен, а после Меси проби до аутлинията, но не успя да върне за непокрития Едуардо Салвио.

Меси бе изведен зад защитата в началото на втората част, но бе неутрализиран.

Талисманът на Барселона стреля опасно от пряк свободен удар пет минути след това, но топката мина малко над напречната греда.

Ясер Ал Катани пропусна да вкара за домакините, когато Ромеро излезе напред да го блокира, а после Колочини спря опита му да удар.

Първото чисто голово положение за „гаучосите” дойде едва 13 минути преди края. Ди Мария центрира, но нападателят на Уигън Франко Ди Санто стреля с глава над целта.

В 4-ата минута на добавеното време реферът на мача допусна груба грешка. Той даде само пряк свободен удар за Аржентина, въпреки че Абдула направи нарушение поне няколко метра вътре в наказателното поле.

Агуеро стреля силно в аут и срещата приключи без голове.