3. Монреал изхвърли Торонто от плейофите в МЛС

Монреал изхвърли Торонто от плейофите в МЛС

Дидие Дрогба се разписа за крайното 3:0

Дидие Дрогба вкара гол при победата на Монреал Импакт с 3:0 над Торонто в канадското дерби в плейофите в Мейджър Сокър лигата. Така Монреал се класира за полуфиналите в Източната конференция, където тимът ще срещне Кълъмбъс Крю.

Монреал успя да реши всичко в двубоя с Торонто още през първото полувреме, когато паднаха и трите гола. Патрис Берние вкара в 18-ата минута, а в 33-ата бившият футболист на Сен Етиен и Лече Игнасио Пиати покачи на 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено от Дрогба, който се разписа в 38-ата минута с воле от непосредствена близост. Това бе 12-ти гол за Дрогба в 12-ия му мач с екипа на Монреал след трансфера от Челси през лятото.

През второто полувреме Себастиан Джовинко можеше да върне Торонто в мача, но ударът му от фаул бе спасен от вратаря на домакините. Гредата пък помогна на гостите в края на двубоя, след като Пиати я нацели с хубав удар от границата на наказателното поле.

В другата среща от плейофите Портланд Тимбърс победи Спортинг Канзас Сити с 9:8 след дузпи. Редовното време завърши 1:1, а в продължението двата тима си размениха по още един гол. Така се стигна до изпълнението на дузпи, при които двамата вратари определиха победителя. При единадесетото изпълнение от бялата точка Адам Кварасей бе точен за Портланд, докато Джон Кемпин пропусна за Канзас.

Освен Кълъмбъс и Монреал, останалите двойки в плейофите са Ню Йорк Ред Булс - ДС Юнайтед, Ванкувър Уайткапс - Портланд Тимбърс и ФК Далас - Сиатъл Саундърс.

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка

Аржентина пак не победи след 1:1 с Венецуела (ВИДЕО)