3. Монтерей би Ал Ахли за бронза в Йокохама

Монтерей би Ал Ахли за бронза в Йокохама

Мексиканците се наложиха над египтяните с 2:0

Мексиканският Монтерей спечели малкия финал на световното клубно първенство в Япония. В спора за третото място тимът от Северна Америка се наложи с 2:0 над Ал Ахли на "Нисан Стейдиъм" в Йокохама.

Резултатът в мача бе открит много рано, след като още в 3-ата минута полузащитникът Хесус Корона беше точен за 1:0. Вратарят и защитник на Ал Ахли не се разбраха, което позволи на халфа на празна врата да не сбърка.

След гола египетският гранд не успя да се възползва от няколко възможности и да изравни. Различни играчи отправиха редица удари, но в крайна сметка отборът получи второ попадение в своята врата. За трети път от началото на турнира се разписа Сезар Делгадо, който, изведен сам срещу вратаря в 66-ата минута, не сбърка за крайното 2:0.

А можеше да се стигне и до трето, но стражът Мамуд ел Сауд се намесваше блестящо и не позволи нов гол в своята мрежа.

Успехът донесе на мексиканския Монтерей парична награда в размер на 2,5 милиона долара.