3. Монтерей и Сантос Лагуна не си вкараха голове в първия финал в ШЛ на КОНКАКАФ

Монтерей и Сантос Лагуна не си вкараха голове в първия финал в ШЛ на КОНКАКАФ

Победителят от последните две години в Шампионската лига на зона КОНКАКАФ- Монтерей, завърши 0:0 в първи финален мач като гост на Сантос Лагуна в тазгодишното издание на турнира. Всъщност финалната среща се повтаря от миналата година, когато Монтерей отново спечели.

Сега реваншът е на 1-и май, а домакините имат шанса да станат първия отбор, който печели три пъти подред това състезание след Крус Асул от периода 1969-1971 година.

Въпреки червения картон на Сесар Делгадо в 66-ата минута, тимът на Монтерей продължи да играе без притеснение и допусна едва една възможност за отбора от Тореон. Минути преди последния съдийски сигнал Карлос Дарвин Кинтеро от малкия пеналт можеше да донесе победата на домакините, но на голлинията беше застанал Дарвин Чавес, който блокира удара.

Шампионът ще представя регионалната конфедерация на Световното клубно първенство на ФИФА, което ще се проведе през декември, този път в Мароко.