3. Насионал Монтевидео си гарантира участие в елиминациите на Копа Либертадорес

Насионал Монтевидео си гарантира участие в елиминациите на Копа Либертадорес

Сао Пауло пред отпадане, вижте всички резултати

Насионал Монтевидео се класира за втората фаза в турнира Копа Либертадорес, след като в пети мач от група 1 разби мексиканския Толука с 4:0. Гонсало Буено вкара два гола- в началото и в края на мача, а по един добавиха Исраел Диамонте в 35-ата минута и Иван Алонсо от дузпа в 74-ата. По този начин Насионал има 10 точки, пред Боха Хуниорс с 9, който се класира също от този мач. Толука остава с 5, а Барселона Гуаякил с 3.

Буено откри резултата в 11-ата минута, възползвайки се от недобре изчистена топка и лоша подредба в защитата и на вратаря Алфредо Талавера. Второто попадение беше доста странно, след като нито един бранител на Толука не пресече центрирането на Уго Дорего от дясно и за Диамонте не беше проблем да забие топката от пет метра.

В група 7 напред продължава отборът на Олимпия Асунсион (Парагвай), който измъкна успех с 1:0 като гост на Универсидад де Чиле. Ричард Ортиос пет минути след началото на второто осигури трите точки за парагвайците, с които те събраха вече 10- с 4 пред чилийския състав, който остана 3-и.

В мач от същата група Нюелс Олд Бойс отнесе Депортиво Лара (Колумбия) с 3:1, като си гарантира вече 9 точки. Двете победни попадения в мача бяха дело на ветерана Инасио Скоко, който в 44-ата минута направи 2:0, а в последната оформи крайното 3:1.

В група 3 на стадион Ернандо Силес в Ла Пас Дъ Стронгъст се наложи с 2:1 над Сао Пауло и постави под сериозна въпросителна учаситето на бразилския гранд във втората фаза. Боливийците имат вече 6 точки, с две пред Сао Пауло и Арсенал Саранди кръг преди края.

Нелвин Солис откри резултата в 14-ата минута за Дъ Стронгъст, а в 43-ата ветеранът Роджерио Сени изравни от дузпа, която беше доста спорна. Само преди три дни Сени протестира, че не е извършил нарушение срещу Алешандре Пато в мач от първенството на Бразилия, но днес беше по-тих от планинско езеро, когато на него му подариха съдиите възможност да вкара. Ернесто Кристалдо оформи обаче крайното 2:1, реализирайки с шут от 12 метра.