3. Неубедителен Коринтианс стигна финала на Световното клубно първенство (ВИДЕО)

Неубедителен Коринтианс стигна финала на Световното клубно първенство (ВИДЕО)

Бразилците победиха египетския Ал Ахли с 1:0, Хосе Паоло Гереро бележи с глава

Гол с глава на Хосе Паоло Гереро стигна на Коринтианс да се класира за финала на Световното клубно първенство. Шампионите на Южна Америка показаха много неубедителна игра, но победиха с минималното 1:0 Ал Ахли на полуфинала в Япония и чакат на финала победителя от мача Челси - Монтерей.

За Коринтианс това е първо участие в турнира откакто бразилците спечелиха дебютното издание на турнира преди 12 години. 20 000 фенове наблюдаваха полуфинала на „Тойота Стейдиъм”.

Победителите в „Копа Либертадорес” започнаха по-силно и Дъглас стреля с воле от трудна ситуация покрай вратата в 9-ата минута.
Ал Ахли показа зъби и отвърна. Валид Солиман центрира добре, но Рами Рабия засече с глава в аут.

Доминацията на Коринтианс през първата част се материализира след половин час игра. Дъглас центрира с външен фалц, а бившият нападател на Байерн (Мюнхен) и Хамбургер Хосе Паоло Гереро прати в мрежата – 1:0.

Африканските шампиони бяха по-добрият отбор след почивката, а Коринтианс необяснимо се прибра назад и само очакваше атаките на съперника.

Мохамед Абутрика се появи в игра в опит да създаде нещо пред бразилската врата. Ал Ахли стигна до няколко добри възможности, но Рабия, Солиман и Фати изпуснаха.

На финала в неделя Коринтианс очаква победителя от другия полуфинал Челси – Монтерей. Лондончани играят с мексиканците в четвъртък по обяд българско време.