3. Неудържим Жервиньо прати Кот д'Ивоар с единия крак в Бразилия (ВИДЕО)

Неудържим Жервиньо прати Кот д'Ивоар с единия крак в Бразилия (ВИДЕО)

"Слоновете" биха Сенегал с 3:1 в първия плейоф, шоу на Жервиньо, Дрогба вкара 64-ия си гол в 99 мача за "слоновете"

Кот д’Ивоар е с единия крак на Световното първенство в Бразилия, след като срази Сенегал с 3:1 у дома в първи плейоф за класиране за Мондиала догодина. Дузпа на Дрогба, автогол на сенегалците и ново попадение на Калу след почивката преди важното късно попадение на Папис Сисе дават добър аванс от два гол на „слоновете” преди реванша на 16 ноември.

В търсене на билет за Бразилия домакините излязоха на стадиона в Абиджан с всичките си звезди – Дрогба, Яя Туре, Зокора, Бока, Тиоте, Жервиньо и Калу. От другата страна Сенегал отвърна с Н’Диайе, Соу и стрелецът на Нюкасъл Папис Сисе. Демба Ба го нямаше.

Жервиньо започна вихрено мача и доказа, че страхотната му форма в Рома не е случайна. Още в 4-ата минута бившият нападател на Арсенал нахлу в наказателното поле и бе спънат от Шейк Куате – дузпа за Кот д’Ивоар. Капитанът Дидие Дрогба уверено литна вратаря в грешния ъгъл и търкули долу вляво за 1:0 след 5 минути игра. Това беше 64-и гол на Дрогба с националната фланелка в неговия 99-и мач за „слоновете”.

В 14-ата минута лошият късмет за Сенегал продължи и Людовик Сане си вкара автогол, което даде добър аванс от два гол на домакините.

Всички в оранжево усещаха, че Жервиньо е огромна заплаха и непрекъснато го търсеха на фланга. Именно Жервиньо бе изведен от Калу в 41-ата минута, заобиколи вратаря, но защитникът Гасама се върна и изчисти от голлинията.

Яя Туре стреля високо след пас на Жервиньо, но Кот д’Ивоар не спря да търси нов гол и го постигна още в началото на втората част.

4 минути след почивката Жервиньо разсече отбраната с пас в коридор, Саломон Калу остана сам срещу вратаря Кондул и се разписа за 3:0.

Яя Туре изпусна два шанса да вкара четвърти гол, а вместо това Папис Сисе върна един гол в добавеното време за 3:1 и запази поне малко интригата.

"Слоновете" уверено чакат реванша на 16 ноември.