3. Нигерия отстреля "антилопите" с два гола на Еменике (ВИДЕО)

Нигерия отстреля "антилопите" с два гола на Еменике (ВИДЕО)

"Суперорлите" направиха пълен обрат в Адис Абеба за 2:1 и са на една ръка разстояние от Мондиала

С два гола на Емануел Еменике Нигерия обърна Етиопия за 2:1 в Адис Абеба в първи плейоф за класиране на Световното първенство в Бразилия. Така „суперорлите” взеха добър аванс преди реванша у дома на 16 ноември.

Стадионът в Адис Абеба се пръскаше по шевовете и двата национални химна бяха почти заглушени от мощния рев на местните фенове, които даваха кураж на своите срещу фаворита Нигерия.

Стивън Кеши пусна звездите Моузес, Микел, Еменике и Муса, които в началото не се справяха добре с домакините, полетели на крилата на подкрепата от трибуните.

Саладин Саид вече виждаше как бележи, но ударът му бе изчистен от Обоабона на голлинията точно в средата на първото полувреме. При тази ситуация останаха огромни съмнения, че топката бе във вратата с целия си обем, но съдиите не зачетоха гол и разгневиха бурните фенове.

„Антилопите” играеха с огромен импулс и с лекота преминаваха зад звездите на Нигерия в средата на терена, но им липсваха точни удари, с които да затруднят Енияма.

Мачът се развиваше във вихрено темпо, но първият гол падна по много странен начин. 11 минути след паузата Бехалу Асефа центрира, а Енияма се сети да лови топката едва когато тя мина зад голлинията и „антилопите” поведоха с 1:0.

Нигерия се ядоса и веднага се хвърли в атака. Виктор Моузес остана очи в очи с вратаря Тасо, но той спаси удара му.

В 66-ата минута Еменике получи пас извън наказателното поле и от нищото заби в мрежата за 1:1, което смълча трибуните.

Ахмед Муса не успя да спечели дузпа, но секунди по-късно пак взе топката и разтресе напречната греда на домакините.

Етиопия тъкмо налучка отново верния ритъм и взе студен душ в самия край. Хайлу събори Еменике в наказателното поле и съдията даде дузпа за Нигерия. Самият нападател на Фенербахче бе точен от 11-те метра и завърши пълния обрат – 2:1 за „суперорлите”.

В края и публиката се предаде, а Нигерия чака уверено реванша на 16 ноември, с който да подпечата билета си за Бразилия.