3. Нигерия с лекота разби аутсайдера Таити с 6:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нигерия с лекота разби аутсайдера Таити с 6:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Таити вкара исторически първи гол в Купата на конфедерациите, но "суперорлите" бяха с класи над съперника

Нигерия разгроми аутсайдера в Група „Б” на Купата на конфедерациите Таити с 6:1в първата среща за двата отбора на турнира. През полупразните трибуни на стадиона в Бело Оризонте „суперорлите” нямаха никакви проблеми да смажат непретенциозния си съперник.

Африканците пристигнаха в Бразилия броени часове след мача заради бойкота, който спретнаха срещу своята федерация. Мачът срещу Таити на практика бе лишен от интрига и повече приличаше на тренировка за нигерийците.

Нигерия и Испания имат по 3 точки в групата, но нигерийците са първи заради разгрома над Таити. Уругвай и таитяните остават без актив до момента. Във вторите срещи от Група "Б" Нигерия играе с Уругвай, а Таити има нова непосилна задача срещу световния и европейски шампион Испания.

Още в 5-ата минута играчът на Брага Ува Ехиеиле стреля силно от дистанция, топката се отклони в тялото на капитана на Таити – Валар и заблуди вратаря за 1:0.

Вторият гол дойде много лесно. Халфът на Варезе Намди Одуамади използва сбъркан пас в половината на Таити, финтира няколко бранители и спокойно копна над вратаря за 2:0.

Таитяните опитваха да атакуват, но дойдоха в Бразилия с 9 безработни футболисти и това си личеше.

В 26-ата минута вратарят Самин изпусна елементарно ниско центриране на Ахмед Муса и за Одуамади остана най-лесното – да ритне в опразнената врата за 3:0.

До почивката Нигерия пожали съперника и втората част започна само при 3:0.

„Суперорлите” започнаха отпуснато втората част и позволиха на Таити да отбележи своя исторически първи гол в Купата на конфедерациите.
Ваируа центрира от корнер, вратарят Енияма увисна и на задната греда Джонатан Техау скочи най-високо и засече в близкия ъгъл за 3:1. Шампионите на зона „Океания” отпразнуваха попадението с бурна радост и специален танц.

Този гол обаче само ядоса Нигерия и заваляха нови голове.

Резервата Браун Идейе притисна същия този Техау и той си отбеляза злощастен автогол. Така Джонатан Техау се превърна в първия играч, който бележи и си вкарва автогол в един мач за Купата на конфедерациите.

Четвърт час преди края Браун избегна засадата и от фланга достави на крака на Одуамади, който на празна врата оформи хеттрик за 5:1. Малко преди това негов идентичен гол бе отменен за засада, но той постигна хеттрика.

В 80-ата минута вратарят Самин боксира силен удар на Идейе Браун, но топката стигна до Ехиеиле и той сложи точка на головата серия, която сам започна – 6:1 с удар в долния ляв ъгъл.

Таити - Нигерия 1:6
0:1 Ехиеиле '5
0:2 Одуамади '10
0:3 Одуамади '26