3. Нюелс Олд Бойс и Сан Лоренсо завършиха наравно в дербито на аржентинското първенство

В 25-ата минута звездата Давид Трезеге изведе домакините от Росарио напред в резултата, но само четири минути след това Игнасио Пиати възстанови равенството в двубоя на стадион "Марсело Биелса" между двата най-сериозни кандидати за шампионската титла.

Нюелс Олд Бойс завърши наравно 1:1 като домакин на Сан Лоренсо в дербито от 15-ия кръг в аржентинското първенство Торнео Инисиал. В 25-ата минута звездата Давид Трезеге изведе домакините от Росарио напред в резултата, но само четири минути след това Игнасио Пиати възстанови равенството в двубоя на стадион "Марсело Биелса" между двата най-сериозни кандидати за шампионската титла.

Равният мач между Нюелс Олд Бойс и Сан Лоренсо остави шансове и за другите преследвачи Бока Хуниорс и Арсенал Саранди, които все още не са изиграли своите двубои от кръга. През 2013 година Нюелс Олд Бойс спечели Торнео Финал в Аржентина. В момента отборът от Росарио води във временното класиране с актив от 29 точки. Сан Лоренсо е на втора позиция с две точки по-малко. До края на шампионата остават още четири кръга. В друга по-интересна среща от 15-ия кръг Естудиантес направи равенство 1:1 у дома срещу Росарио Сентрал.