3. Нюелс олд бойс изпусна първото място в Аржентина (ВИДЕО)

Нюелс олд бойс изпусна първото място в Аржентина (ВИДЕО)

Това стана след загуба с 0:2 от Арсенал Саранди

Нюелс Олд Бойс изпусна първото място в аржентинското първенство, след като претърпя загуба с 0:2 от Арсенал Саранди в последна среща от 12-ия кръг. И двете попадения вкара Дарио Бенедето, само в рамките на 10 минути през първата част. Той откри резултата за домакините от Саранди в 7-ата минута след пас на Николас Агире, а в 17-ата покачи на 2:0, оползотворявайки пас на Мариано Гонсалес. След почивката звездата на гостите Инасио Скоко, както и лявото крило Макси Родригес пропуснаха чисти възможности за гол.

При това положение Ланус запази първата си позиция с 26 точки, с 1 пред Нюелс Обд Бойс и три пред Ривър Плейт. Арсенал Саранди е на 6-о място с 19 точки. В другата среща от неделя Ол Бойс завърши без голове като домакин на Естудиантес, като за гостите това е едва 8-а точка от началото на първенството. По този начин те остават на предпоследното 19-о място и са реално застрашени от изпадане.