3. Нюел'с Олд Бойс отстрани Бока след дузпи (ВИДЕО)

Нюел'с Олд Бойс отстрани Бока след дузпи (ВИДЕО)

В друга четвъртфиналната среща Олимпия от Парагвай победи с 2:1 у дома бразилския Флуминензе

Нюел'с Олд Бойс отстрани шесткратния шампион Бока Хуниорс в аржентинското дерби на четвъртфиналите в турнира Копа Либертадорес. Отборът от Росарио спечели с 10:9 след изпълнение на дузпи, след като редовното време завършиха наравно 0:0. Първата среща, играна в Буенос Айрес, също приключи при резултат 0:0.

На стадион "Марсело Биелса" гостите, достигнали до финал в турнира през миналия сезон, пропуснаха шансове за гол чрез Хуан Мануел Мартинес, Макси Родригес и Николас Бланди. В 56-ата минута грандът от столицата остана с човек по-малко на терена заради червен картон на Клементе Родригес. След това Бока отново контролираше събитията на терена, но не успя да достигне до решаващо попадение.

В турнира Копа Либертадорес не се играят продължения, а Нюел'с спечели драматично при дузпите с 10:9 и си осигури място на полуфиналите. Бока Хуниорс изгуби всякакви шансове да спечели трофей през сезона, докато Нюел'с Олд Бойс продължава борбата за титлата в Аржентина.

В друга четвъртфиналната среща Олимпия от Парагвай победи с 2:1 у дома бразилския Флуминензе. Домакините продължават напред след общ резултат 2:1. Хуан Салгейро се разписа на два пъти за победителите, в 34-ата и в 40-ата минута от дузпа. Попадението за гостите беше реализирано от Райнер в деветата минута.