3. Нюелс Олд Бойс постигна важна победа срещу Расинг

Нюелс Олд Бойс постигна важна победа срещу Расинг

Голът на победата за отбора от Росарио падна в добавеното време и беше вкаран от Макси Родригес

Нюелс Олд Бойс победи драматично с 4:3 като домакин Расинг в дербито на 11-ия кръг на аржентинското футболно първенство. Голът на победата за отбора от Росарио падна в добавеното време и беше вкаран от Макси Родригес.

През първата част домакините поведоха на стадион "Марсело Биелса" с попадения на Милтон Каско и на лидера при голмайсторите Игнасио Скоко от дузпа. Крилото Диего Вияр от гостите получи червен картон заради нарушение срещу Каско и остави своите съотборници с човек по-малко на терена. Лусиано Вието вкара две попадения за Расинг в края на първата част и в първите минути след почивката и изненадващо върна гостите в двубоя.

В 50-ата минута Пабло Перес върна аванс на Нюелс Олд Бойс, но съотборникът му Каско получи червен картон минута по-късно и остави домакините в намален състав. Това помогна на гостите да изравнят и в 61-ата минута Вието оформи своя хеттрик. Удар на защитника на домакините Сантяго Варгини срещна гредата, но в добавеното време Макси донесе победата за Нюелс Олд Бойс.

Важната победа осигури на домакините актив от 25 точки на първото място във временното класиране. Расинг Клуб е на осма позиция с десет точки по-малко. Грандът Ривър Плейт завърши наравно 1:1 у дома срещу Килмес и изостана на четири точки от първото място в подреждането.

Друг от големите отбори в страната Индепендиенте победи с 3:1 у дома Архентинос Хуниорс. В друга среща от 11-ия кръг Бока Хуниорс загуби с 0:1 навън срещу Естудиантес. Двата отбора заемат съответно 18-о и 19-о място в подреждането.