3. Нюел'с Олд Бойс разгроми Бока и се настани на върха (ВИДЕО)

Нюел'с Олд Бойс разгроми Бока и се настани на върха (ВИДЕО)

Хуниорс паднаха с 0:4 като гости

Нюел'с Олд Бойс разгроми гостуващия Бока Хуниорс с 4:0 в среща от 15-я кръг на Торнео "Финал" на аржентинското футболно първенство. Така възпитаниците на Херардо Мартино събраха 32 точки и се утвърдиха на върха с 3 точки аванс пред Ривър Плейт. Двата тима се срещат в Росарио в средата на седмицата в мач-реванш от четвъртфитналите на Копа "Либертадорес" след 0:0 в първия мач на "Ла Бомбонера".

Старши треньорите дадоха шанс на по-голямата част от резервите си с оглед на решаващата среща след три дни. Двубоят на стадион "Марсело Алберто Биелса" беше решен до голяма степен в края на първото полувреме, когато Лисандро Магаян от Бока получи директен червен картон, след като настъпи умишлено Максимилиано Урути. Домакините поведоха още в седмата минута от дузпа. Риналдо Крусадо реализира от бялата точка, след като беше повален в наказателното поле от вратаря Себастиан Д'Анхело.

Нюел'с реши всичко с нови три гола в разстояние на 5 минути в средата на второто полувреме. Орасио Орсан удвои след добра работа на Урути, а Мартин Тонсо направи резултата класически, а самият Урути оформи разгрома в 71-ата минута.

Доскорошният лидер Ланус записа трети пореден мач без успех след 1:3 при гостуването си на Сан Мартин в Сан Хуан и падна на трета позиция с 28 точки. Дамиан Ледесма вкара за 2:1 за домакините в 71-ата минута, но беше отстранен с втори жълт картон, след като свали фланелката си от радост след отбелязването на попадението. Въпреки че останаха с числено намален състав футболистите на Сан Мартин стигнаха и до трето попадение чрез Клаудио Рианьо минута преди края.

Ривър Плейт се възползва от новата грешна стъпка на Ланус и след успех с 3:0 над гостуващия Атлетико Рафаела се изкачи на второто място с 29 точки. Лионел Ванхиони откри резултата още в осмата минута с мощен удар от 25 метра. Едуардо Домингес си вкара автогол след четвърт час игра при опита си да изчисти ниско центриране в пеналта. В 32-ата минута Карлос Луна оформи класическия успех с глава след центриране на Хуан Мануел Итурбе.