3. Нюелс Олд Бойс спечели Великденското дерби на Сан Лоренсо

Нюелс Олд Бойс спечели Великденското дерби на Сан Лоренсо

Нюелс Олд бойс спечели Великденското дерби, след като победи съгражданите си от Сан Лоренсо с 1:0 и остава начело в класирането в Аржентина заедно с Ланус, като двата отбора имат по 16 точки

Нюелс Олд бойс спечели Великденското дерби, след като победи съгражданите си от Сан Лоренсо с 1:0 и остава начело в класирането в Аржентина заедно с Ланус, като двата отбора имат по 16 точки. За Сан Лоренсо това беше първи домакински мач след итронизацията на Папа Франсиск, който е техен отявлен фен. Аржентинският национал Макси Родригес обаче попари радостта на домакините на стадион Нуево Гасометро, след като вкара фамозен гол в 37-ата минута. Ветеранът Инасио Скоко получи в своето поле изчистена от вратаря топка и веднага с едно докосване потърси спринтиращия на скорост Родригес през защитата на домакините. Пасът по тревата го изведе на чудесна позиция срещу вратаря Пабло Мильоре и Макси не сгреши. След този мач от 7-ия кръг Нюелс има 16 точки, с колкото и Ланус, който обаче днес ще играе срещата си с Килмес у дома.

Откакто Папа Франсиск оглави католическата църква Сан Лоренсо беше изиграл един мач- победа с 1:0 над Колон като гост, след което първенството беше прекъснато заради световните квалификации. След домакинското поражение сега те остават на 10-о място с 9 точки.

Междувременно, Годой Крус се наложи с 3:2 като гост над Сан Мартин Сан Хуан и се изкачи на 3-о място в класирането с 14 точки. Мачът е известен като Ел Класико на Андите, а в него и двата отбора се разменяха водачеството в резултата. Звездата на гостите Мартин Палермо този път не успя да се разпише, но пък взе важната роля на плеймейкър. В крайна сметка, Годой Крус стигна до победата с гол на Мауро Оболо осем минути преди края.

Едно от най-горещите дербита в страната този път се игра на стадион "Либертадорес де Америка" и противопостави Индепендиенте и Бока Хуниорс, в крайна сметка завършил 1:1. Бока игра в голяма част от срещата с десет души, тъй като бранителят им Кристиан Селай беше изгонен с червен картон още в 16-ата минута. Вратарят на Бока Агустин Орион обаче се показа като истински лидер на отбора. Той спаси дузпа в 12-ата минута, изпълнена от Ролфи Монтенегро, както по-късно фаул на Лео Миранда и в допълнение още три опасни положения. И противно на логиката Бока откри резултата в 39-ата минута след точно изпълнение на Сантяго Силва. Индипендиенте, който е застрашен от изпадане заради лош баланс от последните три сезона, стигна до равенството с попадение на парагвайския национален защитник Клаудио Морел в 63-ата минута. След този резултат Бока Хуниорс е на 13-о място със 7 точки, а Индепендиенте с 8 една позиция
по-нагоре.

Другият местен гранд Ривър Плейт завърши 0:0 с миналогодишния шампион Велес Сарсфийлд и се свлече на 4-о място с 13 точки.

Старши треньорът на Естудиантес Диего Каня пък подаде оставка след поражението с 0:1 от Расинг у дома. Загубата остави отбора от Ла Плата на предпоследното 19-о място само с 3 точки.