3. ОАЕ детронира Япония в турнира за Купата на Азия (ВИДЕО)

ОАЕ детронира Япония в турнира за Купата на Азия (ВИДЕО)

Големите звезди на японците Кейсуке Хонда и Шинджи Кагава се издъниха при дузпите

Шампионът Япония бе детрониран в турнира за Купата на Азия, след като на четвъртфиналите отстъпи с 4:5 след изпълнение на дузпи срещу Обединените Арабски Емирства.

Още в седмата минута Али Мабкут изведе ОАЕ напред в резултата след пас зад защитата на Амер Абдулрахман. Японците доминираха през по-голямата част от двубоя и изпуснаха няколко добри шанса за попадение, но изравниха едва в 81-ата минута. Гаку Шибасаки прати двубоя в продължения след размяна на подавания с Кейсуке Хонда.

В допълнителните 30 минути двата отбора не успяха да си вкарат гол. Хонда, който вкара две дузпи по-рано в турнира, би неточно първия 11-метров удар. Камис Есмаел изпълни по подобен начин една от дузпите за Обединени Арабски Емирства, а резултатът беше 2:2. Следващите четири удара от бялата точка бяха успешни, след което Шинджи Кагава направи пропуск, а Исмаил Ахмед донесе ценния успех за ОАЕ с 5:4.

На полуфиналите отборът на Обединените Арабски Емирства ще срещне домакина Австралия.

В другия полуфинал ще играят Република Корея и Ирак. Мачовете са на 26 и 27 януари.

Четвъртфинали:
в петък: Иран - Ирак 6:7 след дузпи, 1:1 в редовното време, 3:3 след продължения
Япония - ОАЕ 4:5 след дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията
от четвъртък: Република Корея - Узбекистан 2:0 след продължения, в редовното време 0:0
Китай - Австралия 2:0