3. ОАЕ и Иран се класираха за 1/4-финалите за Купата на Азия

ОАЕ и Иран се класираха за 1/4-финалите за Купата на Азия

ОАЕ и Иран се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на Азия, след като постигнаха втори победи във вторите си мачове. ОАЕ надви Бахрейн с 2:1 и води в класирането с 6 точки и по-добра голова разлика от Иран, който се наложи с 1:0 над Катар.

Двата отбора с пълен актив ще се срещнат в последния мач по между си, за да определят и местата в крайното класиране.

На Али Ахмед Махут бяха необходими само 14 секунди, за да открие резултата в полза на ОАЕ срещу Бахрейн. След това ОАЕ продължи да натиска противника и в 16-ата минута беше близо до втори гол, но Мохамед Абдулрахман не успя да вкара след подаване отдясно на Ахмед Халил.

10 минути по-късно обаче Бахрейн възстанови равенството с гол на натурализирания нигериец Джеси Джон Окунване, който се разписа с глава. И преди, и след гола този футболист единствен създаваше проблеми на защитата на Емиратите.

В 73-ата минута капитанът на Бахрейн Мохамед Хасан си вкара автогол след изпълнение на свободен удар от Омер Абдулрахман. Малко преди това попадение Омер Абдулрахман се размина с друга възможност за гол.

Отборът на Катар затвърди впечатлението, че е един от най-слабите на турнира заедно с Палестина и претърпя поражение с 0:1 от Иран. Единствения гол за играчите на треньора Карлос Кейрош вкара Сардар Азмун в 52-ата минута.