3. Олимпия отстрани Тигре за Копа Либертадорес

Олимпия отстрани Тигре за Копа Либертадорес

Колумбийският Индепендиенте също е в топ 8

Парагвайският Олимпия (Асунсион) се класира за четвъртфиналите в турнира Копа Либертадорес, след като отстрани Тигре (Аржентина) с успех с 2:0 във втората среща и общ резултат 3:2.

Отборът на Олимпия вкара два гола в рамките на 13 минути през второто полувреме и се поздрави с крайния успех. Фреди Барейро откри резултата в 51-ата минута с мощно воле, а в 64-ата Норберто Папарато в 64-ата си вкара автогол след центриране от корнер. С този резултат парагвайците стигат до четвъртфинал за първи път от 2002-а година насам.

Колумбийският Индепендиенте (Санта Фе) също отива в топ 8 на турнира, но благодарение на повече отбелязани голове на чужд терен в сблъсъка с Гремио (Порто Алегре). Общият резултат е 2:2, а в реванша колумбийците спечелиха с 1:0. Победното попадение вкара Вилдер Медина в 79-ата минута . Медина вкара след двойно подаване с Омар Перес, излезе сам срещу вратаря и технично насочи топката в долния ъгъл. Първата среща завърши с успех на Гремио с 2:1, но този резултат им вършеше работа до 79-ата минута.