3. От ада до рая: Ривър Плейт е шампион на Аржентина 3 години след изпадането (ВИДЕО)

Ривър разгроми Килмес с 5:0 и ликува с титлата за първи път след 2008 година, когато треньор беше Диего Симеоне

Ривър Плейт разгроми Килмес с 5:0 и стана шампион на Аржентина. Фернандо Кавенаги се разписа на два пъти при спечелването на 36-та титла на страната за радост на запалянковците на препълнения "Монументал". Габриел Меркадо, Кристиан Ледесма и Теофило Гутиерес също  бяха точни в полза на "милионерите". Ривър няма поражение в  последните си пет двубоя в Торнео Финал.

Това е първа титла за гранда от Буенос Айрес от 2008 година насам. Тогава треньор на тима беше Диего Симеоне. Ривър Плейт завърши с 37 точки от изиграните общо 19 мача, а Бока Хуниорс е  с пет по-малко на второто място.

Бока спечели с 1:0 при гостуването си на Химнасия Ла Плата с гол на Лусиано Акоста. Домакините завършиха с човек по-малко заради червен картон на Игнасио Лачалде в последните минути на  двубоя.

Преследвачът на шампионите Естудиантес загуби изненадващо с 1:2 като гост на Тигре. Преди последния кръг отборът изоставаше  на само две точки от Ривър.

Естудиантес завърши на трета позиция в крайното класиране с пет точки по-малко от шампионите. Годой Крус победи с 2:1 у дома Расинг Клуб и зае четвъртата позиция в подреждането в Торнео Финал.

Меси: Първата цел е изпълнена