3. Оукланд Сити за четвърти пореден път спечели ШЛ на зона Океания

Оукланд Сити за четвърти пореден път спечели ШЛ на зона Океания

Новозеландският Оукланд Сити спечели за четвърти път Шампионската лига на зона Океания, след като победи във втория финален мач на собствен терен Амикале (Вануату) с 2:1.

Първият мач завърши 1:1 във Вануату, а с този успех новозеландците отново си уредиха участие на Световното клубно първенство в Мароко през декември и ще вземат минимум половин милион долара за участието си поне в предварителния кръг. Емилиано Таде вкара победния гол за Оукланд три минути преди края на мача.

Гостите от Вануату откриха резултата в 3-ата минута на добавеното време на първото полувреме, когато Кенси Тангис вкара с глава през ръцете на вратаря Тамаси Уилямс, който пък не успя да пресече преди това центрирането на Сани Иса. В 66-ата минута Райън де Врийс изравни за новозеландците, след като защитата на гостите не успя да изчисти топката при подаване от фаул.

Амикале обаче се мобилизираха и създадоха доста шансове за гол, пропуснаха и дузпа. Тя беше наказание за фаул на капитана на домакините Иван Вицелич, който събори Иса в наказателното поле.

Съдията показа само жълт картон, а вратарят Тамаси Уилямс спаси дузпата на Колин Маршъл, един от чужденците в отбора на Вануату, юноша на английския Астън Вила. И три минути преди края Емилиано Таде прониза вратаря Чикаоу Мансале след пас през двама вануатски защитници.

"Разочарован съм от съдията, защото това си беше нарисуван червен картон. Ако домакините бяха останали 10 човека в 60-ата минута щеше да бъде съвсем друг мач. Ние не бяхме в никакъв случай по-слаби, а специално в този момент контролирахме играта и може би щяхме да победим, ядосваше се след мача треньорът на Амикале Нейтън Хол.

Тимът на Амикале вдигна малко нивото през последните два сезона, след като бизнесменът Андрю Люнг, притежател на верига супермаркети, реши да инвестира. Сега едва половината от играчите са аматьори, а чужденците са заплатени прилично.

Меси: Първата цел е изпълнена