3. Пачука спечели Шампионската лига в зона КОНКАКАФ (ВИДЕО)

Пачука спечели Шампионската лига в зона КОНКАКАФ (ВИДЕО)

Изцяло мексиканският финал бе решен с късен гол на Франко Хара

С късен гол на Франко Хара отборът на Пачука победи с 1:0 Тигрес и с общ резултат 2:1 спечели за пети път в историята си Шампионската лига в зона КОНКАКАФ.

В изцяло мексикански финал Пачука стигна стигна до единствения гол в мача в 83-тата минута, когато вратарят на Тигрес Науел Гусман не се намеси добре при далечен удар и притичалият Хара с удар от около 7 метра реализира.

Гостите от Тигрес стигнаха до гол в третата минута на продължението чрез бившия играч на Тулуза и френски национал Андре-Пиер Жиняк, който щеше да прати мача в продължение, но той бе отменен заради засада.

Преди седмица двата тима завършиха наравно 1:1 в Монтерей.

С успеха на Пачука мексикански отбор печели Шампионската лига в Северна Америка за седма поредна година.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026