3. Палмейрас отново изпадна от елита (ВИДЕО)

Палмейрас отново изпадна от елита (ВИДЕО)

Палмейрас изпадна от бразилския футболен елит за втори път през последните десет години, след като завърши наравно 1:1 като гост на Фламенго в мач от 36-ия кръг на Кампеонато Бразилейро.

В същото време Фламенго получи спечелената преди седмица титла и отпразнува триумфа пред верните си привърженици в Рио де Жанейро.

Винисиус откри резултата за отбора от Сао Пауло в средата на второто полувреме, а Серджо получи червен картон седем минути преди края и остави домакините с човек по-малко.

Въпреки това Фламенго изравни чрез Вагнер Лав в 89-ата минута на двубоя, пращайки рекордьора по титли на Бразилия във втора дивизия.

Палмейрас изпадна във второто ниво на футбола в страната и през 2002 година, припомня БТА. За момента няма данни за сериозни инциденти след мача с участието на запалянковци на Палмейрас.

Фламенго пък спечели титлата на Бразилия за четвърти път в историята си. В тима личат имената на Деко, както и на голмайстора на шампионата Фред.

В друга среща от кръга Португеза завърши наравно 2:2 у дома с Гремио и направи нова крачка към запазването на мястото си в елита. Португеза има 41 точки и се намира точно над зоната на изпадащите, на 16 позиция.

Палмейрас е на 18 място със 7 точки по-малко. От първа дивизия със сигурност изпадат още Фигейрензе и Гоянензе.