3. Панама се класира за 1/4-финалите на "Голд къп"

Панама се класира за 1/4-финалите на "Голд къп"

Габриел Торес вкара гол от дузпа в 85-та минута за победата на Панама над Мартиника, с което класира своя отбор за четвъртфиналите от турнира "Голд къп", противопоставящ националните отбори на държавите от зона КОНКАКАФ.

Мартиника стана автор на изненадата на турнира с победата над Канада и успя да удържи дълго време футболистите на Панама, които играха нервно и не създадоха много положения пред вратаря Кевин Олимпа. Мачът обаче започна да се развива в тяхна полза след червения картон на Джаки Бердикс в 73-та минута и голът не закъсня. Резервата Хаиро Хименес беше съборен в наказателното поле на Мартиника от Себастиен Кретиниор, а Торес се разписа за крайното 1:0.

Панама има шест точки от два мача в група "А", водейки пред Мартиника с три пункта. Също толкова има и Мексико, който се наложи с 2:0 над Канада по-късно през деня с попадения на Раул Хименес и Марко Фабиан.