3. Перу се класира напред след пресметливо 0:0 с Колумбия (ВИДЕО)

Перу се класира напред след пресметливо 0:0 с Колумбия (ВИДЕО)

Колумбийците ще се молят Бразилия и Венецуела да не завършат наравно, което би ги изхвърлило от турнира

Колумбия и Перу направиха 0:0 в последната среща за двата тима в Група C на Копа Америка, което осигури на перуанците място напред, а Колумбия се надява Бразилия и Венецуела да не завършат наравно, за да си осигури третото място и мач срещу Аржентина в четвъртфиналите.
На стадиона в Темуко, Чили, първата част започна във френетично темпо с натиск на „Лос кафетерос”. Центриране на Хамес бе избито в корнер, след който Фалкао овладя и се обърна, но вратарят спаси.

Ервин Валенсия получи травма в коляното докато тичаше и бе заменен принудително от Мехия в колумбийския тим. Перу постепенно овладя натиска на съперника и остави Фалкао в засада след пас на Хамес, а преди почивката Карлос Санчес попречи на перуанците да завършат една бърза контра с гол.

Куева намери Санчес в началото на втората част, но Оспина внимаваше и изби. Реми устройваше Перу, но отборът действаше под мотото, че най-добрата защита е атаката и прекарваше голяма част от мача в умело разиграване на топката.

Колумбия загатна какво може 20 минути преди края и Гутиерес изведе Хамес, чийто удар бе спасен, а после вратарят Жалес отрази и добавката на Джаксън Мартинес.

Лобатон спря рейд на Хамес Родригес точно навреме на сантиметри пред наказателното поле с цената на жълт картон, а Куадрадо стреля право в стената.

В добавеното време Колумбия имаше една последна възможност, ала Джаксън Мартинес стреля право във вратаря и двете нули се запасиха.

Перу и Колумбия имат по 4 точки, но перуанците със сигурност остават над Колумбия заради един отбелязан гол повече в турнира дотук. Бразилия и Венецуела са с по три точки преди мача помежду им.