3. Победи за Бока Хуниорс и Ривър Плейт (ВИДЕО)

Победи за Бока Хуниорс и Ривър Плейт (ВИДЕО)

Бока надделя над Расинг Клуб с 2:1, докато Ривър се наложи с 1:0 над гостуващия Арсенал

Аржентинските грандове Боха Хуниорс и Ривър Плейт постигнаха победи в седмия кръг на втората част от футболния шампионат на страната "Торнео Финал". Бока надделя над Расинг Клуб с 2:1 като гост и постигна втори пореден успех, с който се изкачи на седмо място в подреждането с 10 точки.

Тимът на Карлос Бианки стигна до успеха с решаващ гол на Кристиан Ербес четвърт част преди края. Той направи добавка, след като вратарят Себастиан Саха изби удар на Емануел Джилиоти. Преди това гостите поведоха в 25-та минута със силен удар от дистанция на Хуан Санчес Миньо, а в средата на втората част стражът на домакините Саха изравни от дузпа.

Ривър се наложи с 1:0 над гостуващия Арсенал и с 11 точки прогресира до шестата позиция. Единственото попадение реализира Фернандо Кавенаги от дузпа след час игра. Колон остана лидер с 14 точки, въпреки че допусна второ поредно равенство след 0:0 срещу гостуващия Химнасия Ла Плата.

Велес Сарсфийлд се изкачи на втора позиция с 13 точки след успех с 3:1 над гостуващия Белграно. Мауро Сарате изравни в началото на втората част с удар от малък ъгъл, а в 61-ата минута асистира за гола на Агустин Айоне.Лукас Прато реши всичко минута преди края.

Шампионът от първата част от сезона "Тернео Инисиал" Сан Лоренсо падна на трета позиция с 13 точки, след като допусна късно изравняване при гостуването си на Годой Крус. Николас Бланди изведе гостите напред в 83-ата минута, но в добавеното време Факундо Кастийон направи 1:1.

Меси: Първата цел е изпълнена