3. Полша преклони глава пред Уругвай в контрола

Полша преклони глава пред Уругвай в контрола

Уругвай се наложи с 3:1 над Полша в контрола, която се игра на „ПГЕ Арена Гданск” в полския град Гданск.

Уругвайците поведоха с 1:0 в средата на първата част, след като Камил Глик си отбеляза автогол, а в 34-ата минута Единсон Кавани покачи на 2:0, разписвайки се след пас на Луис Суарес. При аванс от две попадения в полза на Уругвай дойде и почивката на срещата.

Полша намали на 1:2 в 64-ата минута след попадение на Людовик Обраняк, но 2 минути по-късно Луис Суарес отбеляза трети гол за Уругвай, като по този начин бе оформено и крайното 3:1.

Полша се намира на 3-ото място в група "Н" в квалификациите за Мондиал 2014 в зона Европа, като има актив от 5 точки и изостава с 5 от лидера Англия и с 3 от заемащия второто място в групата тим на Черна гора. Англия и Черна гора обаче имат мач повече от поляците.