3. Португалия и Нигерия се класираха на първите две места в група В на Световното за младежи

Испания без загубена точка в група А

Португалия и Нигерия спечелиха последните си мачове в група "В" на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години и се класираха за осминафиналите, завършвайки на първите две места. Южна Корея остана на трета позиция с 4 точки и също има добри шансове да продължи, но трябва да изчака резултатите от другите потоци. От шестте групи напред продължават първите два от всяка, както и четири от шестте трети отбора, които имат най-добри показатели. В група "А" очаквано Испания спечели първото място с пълен актив, надделявайки над Франция с 2:1.

Гана размаза САЩ и с 3 точки се нареди на 3-а позиция, но без особени възможности за прогрес. Американците пък пропускат елиминациите в този турнир за първи път от 2007 година. Чудеса продължава да прави португалското крило Брума, който вкара две попадения на Куба за крайното 5:0, като за него това са голове под номер 4 и 5 в първенството. Явно Брума не чувства умора, след като игра в квалификациите за юноши до 19 години във всеки мач, а след това се прехвърли и на Световното до 20, където също няма изтървана минута. Рикардо, Аладже и То Зе също вкараха по едно попадение. Брума всъщност можеше да увеличи актива на Португалия на 6, както и своя личен, но 5 минути преди края на мача негов удар се отби в сглобката. Въпреки това, успехът е най-големият за португалския национален отбор на този турнир, като досега беше победата с 3:0 над Аржентина през 1991 година. Нигерия си осигури успеха срещу Република Корея с ранен гол на Оларенуаджу Кайоде, който остана непокрит след центриране от фаул на капитана Абдул Аджагун.

Малко изненадващо с оглед на контрола на топката Гана спечели така убедително срещу САЩ, като в начолото дори Марио Родригес и Хосе Виляреал тестваха сериозно вратаря на ганайците Ерик Антуи. В 35-ата минута и вратарят на американците Коди Купър се намеси добре, но минути по-късно нямаше шанс, след като четирима защитници не успяха да изчистят топката и Франк Ачеампонг откри резултата. Ебенезер Есиафу в 58-ата минута наказа нов пропуск в американската отбрана. Тимът на САЩ вдигна оборотите и Шейн О'Нийл вкара с глава след пробив и центриране на Оскар Сорто от дясно.

В последните 7 минути обаче Ебенезер Есиафу и Кенеди Ашия оформиха убедителната победа на Гана. Фаворитът Испания без особени трудности вкара по едно попадение във всяко полувреме във вратата на Франция. Пако Алкасер откри резултата в 24-ата минута, а Хесе Родригес в 56-ата направи 2:0. Петлите върнаха един гол в добавеното време чрез Тибо Вийон.