3. Раджа (Казабланка) разплака Роналдиньо и ще спори за световната клубна титла с Байерн +ВИДЕО

Мароканският шампион хвърли голямата бомба и спечели с 3:1 пред своя публика, въпреки страхотен гол на Роналдиньо

Мароканският шампион Раджа Казабланка поднесе голямата изненада на Световното клубно първенство и победи носителя на Копа Либертадорес Атлетико Минейро с 3:1 във втория полуфинал от турнира. Великолепен пряк свободен удар на голямата звезда Роналдиньо се оказа недостатъчен за бразилците да се доберат дори до равенство и с голове на Яжур, Мутуали от дузпа и Мадибе в добавеното време Раджа Казабланка ще играе финал срещу европейския хегемон Байерн (Мюнхен).

Финалът между баварците и шампиона на Мароко е в събота, а китайският Гуанджоу ще спори с Атлетико Минейро за третото място в малкия финал.

На стадиона в Маракеш домакините бяха тотален аутсайдер срещу отбора на Атлетико Минейро, в чийто редици личаха имената на Роналдиньо, Жо, Жосуе и Диего Тардели.

През първата част двата отбора играеха предпазливо и голове не паднаха, въпреки че Атлетико имаше предимство.

Втората част обаче бе напълно различна. Още 6 минути след подновяването на играта при контра за домакините Хафиди изведе чудесно Мусин Яжур и той се откъсна, за да се разпише ниско по диагонала за 1:0.

Роналдиньо показа магията си в 64-ата минута. Магическият бивш плеймейкър на ПСЖ, Барселона и Милан застана зад топката за пряк свободен удар и отлично завъртя над стената във вратарския ъгъл и красиво изравни с помощта на дясната греда – 1:1.

Драмата дойде в края. Атлетико натискаше за нов гол и пълен обрат, но вместо това в 84-ата минута Яжур пак се откъсна и бе спънат в наказателното поле, а Мутуали хладнокръвно вкара от бялата точка – 2:1 и огромна радост за Раджа.

Във финалните минути бразилците тръгнаха напред за „всичко или нищо” и в добавеното време резервата Мадибе направи 3:1, след като негов съотборник технично прехвърли вратаря, но топката удари напречната греда и той направи точна добавка.

Така след третата си победа в турнира Раджа Казабланка ще играе мечтан финал с Байерн за световната клубна титла.