3. Расинг свали Ривър Плейт от върха с победа в прекия сблъсък (ВИДЕО)

Расинг свали Ривър Плейт от върха с победа в прекия сблъсък (ВИДЕО)

Бока настигна Индепендиенте и се доближи на 5 точки от върха

Расинг победи Ривър Плейт с 1:0 и излезе еднолично начело в аржентинското първенство след 17-ия кръг.

Мачът няма да се запомни с кой знае колко футболни достойнства, но победата на домакините дойде благодарение на автогола на защитника на Ривър- Рамиро Фунес Мори в 16-ата минута. Това е четвърта поредна победа за Расинг и те оглавиха класирането с 35 точки.

На второ и трето място с по 33 точки са Ривър и Ланус, който в събота победи Химнасия (Ла Плата) с 2:0 с голове на Силвио Ромеро и Виктор Аяла през второто полувреме.

В директен спор се срещнаха Бока Хуниорс и Индепендиенте, като Бока спечели с 3:1. И двата отбора имат по 30 точки и си поделят 4-ото място. Джонатан Калиери вкара два гола за Бока, а Емануил Джильоти добави третия. Матиас Писано вкара за гостите от Авеланеда. Калери откри резултата в 4-ата минута, като наказа грешка на вратаря Диего Родригес. В 70-ата минута той изведе домакините за 2:1.