3. Резервите на „слоновете” изхвърлиха Ангола от КАН и уредиха среща с Екваториална Гвинея

Кот д’Ивоар надделя с 2:0 и спечели група „В” на КАН, Анола напусна турнира

Съставът на Кот д’Ивоар показа защо е считан за абсолютен фаворит в тазгодишното издание на турнира за Купата на Африканските нации (КАН), налагайки се над Ангола с 2:0 в последния мач от група „B” за двата тима.

По този начин „слоновете” записаха впечатляваща девета поредна победа в турнира, след като спечелиха квалификационната и предварителната си група със 100-процентов актив от точки.

Днес, предвид предсрочното класиране на отбора за ¼-финалите на надпреварата, селекционерът на тима дори си позволи да даде почивка на голяма част от звездите.

Така на резервната скамейка седнаха Дидие Зокора, Жервиньо, Яя Туре, Шейк Тиоте и Дидие Дрогба, който все пак се появи в последните 10 минути.

Съотборниците му обаче вече бяха осигурили комфортния аванс от два чисти гола на стадион „Малабо”. Първият от тях бе дело на бившия футболист на Арсенал и настоящ на Галатасарай Емануел Ебуе, който откри резултата в 33-ата минута, възползвайки се от грешка в отбраната на Ангола.

Минималната преднина на Кот д’Ивоар се запази до средата на втората част, когато стрелецът на холандския Витес Вилфред Бони я удвои, разписвайки се отблизо за 2:0.

Така „слоновете” оглавиха крайното класиране в групата си и си гарантираха среща на ¼-финалите с домакините от Екваториална Гвинея, докато за Ангола турнирът приключи, тъй като Судан спечели с 2:1 мача си с аутсайдера Буркина Фасо и по този начин зае втората позиция в подреждането на потока.