3. Ривър Плейт направи домакинско равенство с Колон

Ривър Плейт направи домакинско равенство с Колон

Заплашеният от западане Ривър Плейт завърши наравно 1:1 у дома срещу Колон Санта Фе в двубой от аржентинското първенство. Точката е недостатъчна на отбора да събере по-голям актив и да компенсира слабото си представяне в последните три сезона, които важат при определянето на изпадащите.

В търсене на победата старши треньорът на Ривър - Джей Джей Лопес, извади от игра двама от полузащитниците в отбора и пусна на тяхно място централните нападатели Мариано Павоне и Габриел Фунес Мори, които се присъединиха към третия футболист на върха на атаката Леандро Карусо.

Въпреки промените в състава на домакините Колон поведе с гол с крак на 38-годишния Естебан Фуертес след един час игра. Фуертес е най-възрастният футболист в елитната група на Аржентина.

Все пак девет минути преди края комбинация между Павоне, Фунес Мори и Карусо изведе последния на голова позиция и той изравни, взривявайки публиката стадион "Монументал".

В друга среща от аржентианския шампионат Бока Хуниорс стигна до равенство 2:2 като гост на Килмес, след като изоставаше с 0:2. Головете за Бока дойдоха в разстояние на четири минути.

Попаденията бяха дело на Мартин Палермо и Кристиан Чавес. Палермо се разписа с далечен удар от 30 метра в 62-ата минута, а Чавес донесе равенството в 66-ата минута.

Матиас Карусо изведе Килмес напред в резултата след 26 минути игра, а удар на Данило Херло три минути преди почивката даде два гола аванс в полза на домакините.

Лидерът в класирането Велес има актив от 30 точки, пред Ланус с 29. Четири кръга преди края Бока Хуниорс се намира на пета позиция с 26 точки, докато Ривър Плейт е на осмо място с точка по-малко