3. Ривър Плейт се класира на финалa на Световното клубно (ВИДЕО)

Ривър Плейт се класира на финалa на Световното клубно (ВИДЕО)

Аржентинският футболен клуб Ривър Плейт се класира на финал в световното клубно първенство по футбол, след като надви японския Санфрече Хирошима в Осака с 1:0.

Съперник на южноамериканските шампиони ще бъде победителят от двубоя между Барселона и Гуанджоу.

Ривър Плейт доминираше изцяло в мача, но стигна до гол едва в 73-та минута. Вратарят Такуто Хаяши носи основна вина за попадението в полза на аржентинците, след като не успя да избие центриране в наказателното поле на Санфрече. Топката стигна до главата на Лукас Аларио, който я прати в опразнената мрежа за крайното 1:0.

Утре Барселона излиза срещу китайския шампион Гуанджоу Евъргранд от 12:30 часа българско време.

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка

Аржентина пак не победи след 1:1 с Венецуела (ВИДЕО)