3. Ривър Плейт спечели като домакин срещу Атлетико Рафаела

Ривър Плейт спечели като домакин срещу Атлетико Рафаела

Ривър Плейт спечели с 2:0 у дома срещу Атлетико Рафаела в мач от 13-ия кръг на аржентинското първенство

Ривър Плейт спечели с 2:0 у дома срещу Атлетико Рафаела в мач от 13-ия кръг на аржентинското първенство. Крилото Карлос Карбонеро даде аванс в полза на домакините в 55-ата минута, а само четири минути преди края на редовното време съотборникът му Тео Гутиерес оформи крайното 2:0.

В 76-ата минута вратарят Естебан Конде извърши нарушение в наказателното поле срещу Гутиерес и получи червен картон. Отсъдената дузпа беше пропусната капитана на столичани Фернандо Кавенаги. Ривър Плейт има четири победи в последните си пет срещи в Торнео Финал и е на второ място в класирането с актив от 23 точки, а лидерът Естудиантес една има точка повече.

Преди двубоя на стадион "Монументал" 87-годишният легендарен вратар на Ривър - Амадео Карисо, беше провъзгласен за почетен президент на клуба. Карисо има спечелени седем титли на страната с екипа на "милионерите" в периода между 1945-а и 1957-а година.

В друга среща от 13-ия кръг на шампионата Бока Хуниорс завърши наравно 0:0 при гостуването си срещу Колон Санта Фе. Бока заема 11-а позиция с 16 точки, докато Колон е на трето място с 22 точки. Водачът във временното класиране Естудиантес победи с 3:1 като гост срещу Килмес.

Меси: Първата цел е изпълнена