3. Ривър Плейт спечели Купата на Аржентина

Ривър Плейт спечели Купата на Аржентина

Отборът се наложи с 4:3 над Росарио Сентрал, ще играе в турнира Копа Либертадорес

Нападателят Лукас Аларио вкара хеттрик и помогна за драматичната победа на Ривър Плейт с 4:3 над Росарио Сентрал на финала за Купата на Аржентина. Мачът се игра на стадиона в Сан Хуан, а Ривър на два пъти догонваше в резултата, за да триумфира и да прибере награден фонд от 80 милиона песос или 5 милиона долара.

С тази победа в турнира за Купата Ривър си заслужи място в турнира Копа Либертадорес през следващия сезон, който те иначе спечелиха за трети път през 2015-а година.

За Росарио Сентрал това е трети загубен финал в рамките на три години. През 2014-а година те отстъпиха на Уракан, миналата година на Бока, а сега и на другия гранд от Буенос Айрес.

Аларио откри резултата от дузпа в 11-ата минута, но в 26-ата и в 30-ата Дамиан Мусто и Марко Рубен обърнаха развоя на срещата до 1:2. Втора дузпа пет минути преди края на първото полувреме, пак реализирана от Аларио, доведе мача до 2:2.

С второто си попадение Рубен в 63-ата минута пак изведе Росарио сентрал напред, но Аларио в 72-ата и Иван Даниел Алонсо три минути по-късно направиха обрата пълен и осигуриха трофея. В края на мача авторът на две попадения за Росарио- Рубен, получи червен картон.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка