3. Ривър Плейт спечели за първи път Копа Судамерикана (ВИДЕО)

Ривър Плейт спечели за първи път Копа Судамерикана (ВИДЕО)

Аржентинският гранд прекъсна сушата от 17 години без международен трофей

Аржентинският футболен гранд Ривър Плейт победи гостуващия Атлетико Насионал (Колумбия) с 2:0 във финална среща-реванш от турнира за Копа Судамерикана и с общ резултат 3:1 спечели трофея за първи път в историята си.

Домакините имаха превъзходство и решиха мача с два бързи гола в началото на второто полувреме. В 55-ата минута десният защитник Габриел Меркадо засече центриране от корнер на Леонардо Пискуличи и прати топката в мрежата на Франко Армани.

Четири минути по-късно централният бранител Херман Пецела вкара с глава след ново центриране на Пискуличи от ъглов удар и донесе първи международен трофей на Ривър Плейт от 17 години.