3. Ривър победи Бока с 2:0 в предсезонна контрола (видео)

Ривър победи Бока с 2:0 в предсезонна контрола (видео)

Ривър Плейт взе първото предсезонно „Суперкласико” срещу Бока Хуниорс, благодарение на головете на уругвайското крило Родриго Мора, който се разписа на два пъти в двубоя, провел се в Мар дел Плата.

Ривър Плейт наскоро назначи треньора Рамос Диас, докато Бока бе воден от Карлос Бианки на другата пейка. Срещата бе със статут на приятелска и се игра в крайбрежния град пред 33 000 зрители.

Бианки, който дебютира миналата седмица при загубата с 1:2 от Расинг Клуб, се завърна начело на „генуезците” след 8 години. Той обясни след мача, че е бил спокоен, защото не се дават точки предвид приятелския характер на двубоя.

Иначе голмайсторът Мора, който бе точен в 69-ата и 89-ата минути, изпълни заканата си да отмъсти за равенството 2:2 за първенство през октомври, когато негово попадение удвои аванса на Ривър, преди Бока да успее да изравни с два гола в последния четвърт час.

Двата отбора, водени от най-успешните си треньори, ще се срещнат още два пъти в контроли преди старта на „финалния” шампионат на Аржентина следващия месец.

Въпреки заканите между феновете за побоища, не се съобщава за инциденти.