3. Ривър победи шампиона Велес и излезе начело в Аржентина

Ривър победи шампиона Велес и излезе начело в Аржентина

Теофило Гутиерес отбеляза единственото попадение в мача в 30-а минута след грешка на вратаря Себастиан Соса

Ривър Плейт победи шампиона Велес Сарсфийлд с 1:0 и излезе начело в класирането след срещите от 15-ия кръг на футболното първенство на Аржентина. Теофило Гутиерес отбеляза единственото попадение в мача в 30-а минута след грешка на вратаря Себастиан Соса.

Ривър Плейт е на върха с актив от 27 точки, с точка повече пред Естудиантес и Колон. Четвъртият Химнасия-Ла Плата играе с Ол Бойс по-късно днес и при успех също може да събере актив от 27 точки.

Въпреки победата Ривър Плейт може да съжалява след контузиите на двама ключови футболисти. Колумбицът Гутиерес беше сменен в 62-а минута заради травма на дясното коляно. Неговият сънародник Едер Алварес напусна терена няколко минути по-къснозаради мускулна контузия на бедрото.

Вицешампионът Нюелс Олд Бойс завърши 0:0 като гост на Сан Лоренсо. Без попадения завършиха и срещите Колон (Санта Фе) - Атлетико Белграно и Росарио Сентрал - Естудиантес.

Арсенал победи гостуващия Ланус с 3:1 при дебюта на Мартин Палермо като треньор. Бившият нападател на Бока Хуниорс и на националния отбор на Аржентина Палермо замени Густаво Алфаро, който беше уволнен миналия вторник.

В класирането води Ривър Плейт с 27 точки, пред Естудиантес и Колон (Санта Фе) с по 26 точки, Химнасия-Ла Плата с 24 точки и мач по-малко, Росарио Сентрал и Сан Лоренсо с по 23 точки и други.

Меси: Първата цел е изпълнена