3. Роджерио Сени пише история, заковавайки гол номер 100 (видео)

Роджерио Сени пише история, заковавайки гол номер 100 (видео)

Стражът на Сао Пауло донесе победата срещу Коринтианс в здраво дерби

Роджерио Сени се превърна в жива легенда след като рано тази сутрин постигна нещо забележително, което ще се помни дълго от световната футболна общественост.

Стражът отбеляза 100-ия си гол в кариерата при победата на Сао Пауло с 2:1 над отколешния им съперник Коринтианс в здраво дерби от 16-ия кръг на бразилското първенство на Сао Пауло – Паулища, в което бяха показани три червени картона.

Роджерио, който държи световния рекорд за най-много отбелязани попадения от вратар, се разписа за 2:0 от пряк свободен удар, забождайки безпощадно топката в горния десен ъгъл на вратата на Коринтианс.

38-годишният играч, бивш бразилски национал, бе санкциониран с жълт картон, затова че свали фланелката си в бурната си радост.

Куриозното е, че официалната статистика на ФИФА не зачита две от попаденията на Сени, които вратарят е отбелязал в неофициални приятелски срещи - срещу обединен отбор на Сантос и Фламенго през 1998 година и срещу руския клуб Уралан по време на демонстративен турнир през 2000 година.

Въпреки това, той е стражът отбелязал най-много голове в целия свят в историята на футбола.

С поредния си гол от фаул, Роджерио записа попадение номер 56 от преки свободни удари, които са се превърнали в негов специалитет. В останалите 44 пъти той се е разписвал от дузпа.

„Когато един вратар излиза на терена, той не мисли за вкарване на голове, но днес нещата се получиха, точно както исках.” – заяви стражът пред огромната тълпа от репортери, които го заобиколиха веднага след срещата.

Сао Пауло не бе побеждавал Коринтианс от 2007 година, като не бе усещал вкуса на победата срещу трудния съперник в цели 11 мача.

„Не ме интересува срещу кой играем, но това със сигурност е важно за феновете ни.”, сподели Роджерио, който освен, че отбеляза гол, направи всичко възможно да запази победата на Сао Пауло с няколко много добри намеси, включително едно невероятно спасяване с крак след акробатично изпълнение на нападателя на Коринтианс Лиедсон в добавеното време.

Защитникът на Коринтианс Алесандро пък бе изгонен в 73-ата минута, а отбелязалият почетното попадение Дентиньо получи втори жълт картон и също напусна терена малко след това.

Авторът на първия гол за Сао Пауло Дагоберто, който се разписа четири минути преди края на първата част, бе третият футболист, който видя картона с червен цвят.

Въпреки това Сао Пауло успя да задържи успеха и по този начин се изкачи на втора позиция в класирането с равни точки с Коринтианс, но с по-добра голова разлика. Воденият от Луис Фелипе Сколари отбор на Палмейрас е на върха с една точка повече.