3. Роналдиньо блесна с два гола от пряк свободен удар

Роналдиньо блесна с два гола от пряк свободен удар

Магьосникът спаси Атлетико Минейро от загуба при 2:2 с Флуминензе

Роналдиньо вкара два гола от преки свободни удари и донесе точка за Атлетико Минейро при равенството 2:2 срещу шампиона Флуминенсе в мач от 18-я кръг на бразилското първенство.

Гостите поведоха с гол на Вагнер след грешка в защитата на Атлетико, но Роналдиньо изравни с гол от фаул в добавеното време на първото полувреме. Райнер отново даде преднина на Флуминенсе в 73-та минута, но бившият футболист на Барселона и Милан донесе точка за Атлетико Минейро след ново прецизно изпълнение на фаул седем минути преди края.

Атлетико Минейро, който триумфира с Копа Либертадорес през юли, е едва 13-и в класирането с 21 точки.

Отборът на Интернасионал, воден от бившия селекционер на Бразилия - Дунга, прекъсна серия от шест поредни равенства, като надигра Коринтианс с 1:0. Аржентинецът Андрес Д'Алесандро вкара единствения гол за победата на Интернасионал.

През първото полувреме съдията отмени гол на Интернасионал, което предизвика гнева на феновете на тима и на полувремето реферът бе изведен от терена с полицейски ескорт.

Крузейро остава еднолично начело в класирането след победа над Баиа с 3:1 като гост.

Крузейро е лидер с 37 точки, следван от Атлетико Паранензе 33, Гремио 31 и други.