3. Роналдиньо вкарва и получава червен картон в мача за третото място на Световното клубно

Атлетико Минейро спечели бронза

Атлетико Минейро вкара две минути, след като Роналдиньо беше изгонен, за да обърне и победи с 3:2 китайския Гуангжоу Евъргранде в мача за третото място на Световното клубно първенство.

Резервата Луан вкара победния гол в добавеното време, докато в 88-ата минута неговият съотборник Роналдиньо получи червен картон за удар с двата крака.

Иначе Роналдиньо отбеляза от пряк-свободен удар за 2:2 точно преди почивката.

Мирики изравни преди това след ранно откриващо попадение на Диего Тардели, преди китайският шампион да вземе преднината срещу бразилския тим с гол от дузпа на Дарио Конса в 15-ата минута.

Мачът бе последен за треньора Кука начело на шампиона в Копа Либертадорес Атлетико, който загуби от Раджа Казабланка в полуфиналите.

По-късно тази вечер Раджа среща фаворитите Байерн Мюнхен във финала. Двубоят е от 21:30 ч.