3. Рулетката на дузпите прати Мали на полуфинал за КАН

Рулетката на дузпите прати Мали на полуфинал за КАН

Гара Дембеле не се появи в игра, сънародниците му надделяха с 5:4 над Габон

Представителният тим на Мали стигна до полуфиналите на турнира за Купата на африканските нации, след като отстрани с изпълнения на дузпи единия от домакините на надпреварата – Габон.

Бившият нападател на Левски и настоящ на Фрайбург Гара Дембеле бе записан сред резервите на победителите, но не се появи в игра.

Редовното време на мача, игран в Либревил, приключи при резултат 1:1, след като габонците откриха в 54-ата минута с попадение на Мулунги, а малко по-късно гредата им попречи да удвоят преднината си.

Гостите обаче стигнаха до равенството в 83-тата минута, когато резервата Диабате вкара за 1:1. Този резултат се запази до края на срещата, и след продълженията, което наложи рулетката на дузпите да реши кой от двата тима ще срещне Кот д'Ивоар на 8 февруари.

В крайна сметка малийците бяха безпогрешни от бялата точки и спечелиха с 5:4, след като звездата на Габон Обамеянг сгреши, а Сейду Кейта вкара и прати своите в следващата фаза.